Kripto Para

Nakit Varlıklara Ulaşımın Kolaylığı İnsanları Bitcoin’den Uzak Tutuyor

Nakit varlıkların çok kolay ulaşılabiliyor olması Bitcoin'in günlük hayatta sıklıkla kullanılmasının önüne geçiyor.

İnsanlar yüzyıllar boyunca altın ve ürünleri para yerine kullandılar ve bunun adı ‘takas’ olarak geçti. Paranın olmadığı zamanlarda bugünkü kadar alınacak ürün, bugün olduğu kadar fazla gıda yoktu. Bugün artık herkes istediği kadar parasına göre ürün alabilecek durumda ve ‘sınırsız’ bir üretim söz konusu.

Nakit varlıklar yerine kripto para birimlerini tercih etmeyi uygun gören insanların sayısı bugün son derece az. Kripto para kullanan insanların genel sayıya oranla %1 civarı olduğu tahmin ediliyor.

100 milyondan daha az insanın kripto para sahibi olmasına rağmen 11 yıllık piyasada giderek daha fazla artan ilginin, gelecekte nakit varlıklara daha ilgi duyulması ve bunun sonucunda bugüne oranla gelecekte daha fazla nakit varlıktan uzaklaşıp kripto paralara sahip olma isteğine güç katacağı tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu