Haberler

NASCAR Da NFT Dünyası’na Adım Attı!

Otomobil sektöründe dijital dünyaya ilgi giderek artıyor.

ABD’nin en büyük otomobil yarış ve işletme şirketi olan NASCAR, dijital dünyaya açılma kararı aldı.

NASCAR’ın işletme şirketi ve 8 NASCAR pistine sahip olan Speedway Motorsports, GigLabs ile anlaşma yaparak NASCAR merkezli ilk NFT pazarı olan “RaceDayNFT.com” ile NFT dünyasına adım attı.

Speedway Motorsports’un baş strateji sorumlusu Mike Burch, bu adımın “motor sporlarını seven ve yetenekli genç bireyler” yetiştirmek için önemli olduğuna inandığını ifade etti.

Burch, şirketin daha önce başlattığı dijital bilet ve dijital yarış programları hizmetlerine hayranlardan olumlu tepkiler aldıktan sonra şirketin hayranların satın alabileceği ve satabileceği dijital koleksiyon için harekete geçtiğini belirtti.

RaceDayNFT.com açıldığında bir sonraki “Bistrol Gece Yarışı’nın 10.000 bileti NFT’si” hatıra olarak ücretsiz sunulacak. Bu biletlerin içinden rastgele 500 tanesi altın bilet NFT’si olarak seçilecek.

NFT satışlarından elde edilecek karlar şimdilik Speedway Motorsports’a kalacak. NFT pazarındaki başarı durumuna göre ilerleyen zamanlarda elde edilen gelirlerin bir bölümü hayır kurumlarına bağışlanacak.

Bu yıl ödemelerini tamamen kripto para birimleri ile alan NASCAR sürücüsü Landon Cassill, şirketin hayranların sevdikleri şeyler üzerinden NFT sahipliği verdiği sürece başarılı olacağını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu