BitcoinHaberlerKripto Para

Nasdaq Anketi: “Kurumsa Yatırımcılar Bitcoin Almak İçin Bunu Bekliyor!”

Anket, Spot Bitcoin ETF'ine olan talebin artamaya devam ettiğini ortaya koydu.

Geçtiğimiz haftalarda SEC, Teucrium’ın Bitcoin ETF başvurusunu onaylamıştı. Bu onay ilerleyen günlerde spot bir Bitcoin ETF’inin onaylanmasına dair beklentileri yükseltti.

İlgili Haber
SEC'in Son Hamlesi Spot Bitcoin ETF'ine Yeşil Işık Olarak Yorumlandı! İşte Detaylar

Spot Bitcoin ETF’i daha fazla kurumsal yatırımcının Bitcoin’e (BTC) yatırım yapmasını sağlayacağından bu konudaki gelişmeler yakından takip ediliyor.

Spot Bitcoin ETF’inin önemi son olarak Nasdaq anketine de yansıdı.

Nasdaq Anketi Spot Bitcoin ETF’ine olan Talebi Ortaya Koydu!

Nasdaq’ın hali hazırda kripto para yatırımı yapan ya da yapmayı düşünen 500 finansal danışman ile yaptığı ankette, danışmanların %72’si spot Bitcoin ETF’inin onaylanması durumunda müşteri varlıklarını kripto paralara yatırma olasılığının daha yüksek olacağını söyledi.

Ankete katılan ve halihazırda kripto yatırımı yapan danışmanların %86’sı ise önümüzdeki 12 ay içerisinde kripto para tahsislerini artırmayı planladıklarını belirtirken hiç kimse azaltmayı düşünmüyor.

Kripto para yatırımı yapan grubun %50’si halihazırda Bitcoin vadeli işlem ETF’lerini kullandığını söylerken %28’i ise önümüzdeki 12 ay içinde Bitcoin vadeli ETF’lerini kullanmaya başlamayı düşündüğünü ifade etti.

Nasdaq anketi spot bir Bitcoin ETF’ine olan ilginin çok yüksek olduğunu ortaya koysa da ankete katılan danışmanlar spot bir ETF’in 2022 yılında onaylanacağından emin değil olmadığını söyledi.

Danışmanların sadece %38’i 2022 yılında onaylanmasının olası olduğunu düşünürken %31’i onaylanmayacağını düşünüyor.

Anket sonuçları ile ilgili konuşan Nasdaq Dijital Varlık Endeksi Araştırma Başkanı Jake Rapaport şunları söyledi:

“Finansal danışmanlar son zamanlarda dijital varlıkları yatırım stratejilerine dahil ederken, müşterileri için geniş varlık sınıfı gösterimi sunabilecek benzer bir araca büyük ilgi gösteriyorlar.

Bu bağlamda anket yaptığımız danışmanların büyük çoğunluğu müşteri varlıklarını ya kriptoya tahsis etmeye başlamayı ya da mevcut kripto tahsislerini artırmayı planlıyor.

Talep artmaya devam ettikçe, danışmanlar artık müşteri konuşmalarına hakim olan kripto para konusuna kurumsal bir çözüm arayacak.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu