Bitcoin

Nasdaq Haberi, Bitcoin’i 60.000 Doların Üzerine Taşıdı: Onay Geldi mi?

Bitcoin ETF onayı gelmiş olabilir!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) neredeyse yıllardır Bitcoin ETF’ini ertelemekte ve reddetmekte. Başka ülkeler çoktan çeşitli kripto para ETF’lerini onaylasa da ABD henüz bunu gerçekleştirmedi ve bütün kripto para sektörünün gözü bunun üzerinde. Bu sabah ise Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre SEC’nin Bitcoin ETF’ini çok yakın zamanda onaylaması bekleniyor.

Nasdaq, Bitcoin ETF Listeleme Müjdesi Verdi

Bu olumlu haber ile Bitcoin kısa süre içerisinde 59.000 doların üzerine ulaşsa da 1 saat önce gelen bir başka gelişme ise fiyatı 60.000 dolar üzerine taşıdı. Valkyrie’nin Bitcoin Strategy isimli ETF’i, Nasdaq üzerinde listeleniyor. Nasdaq’ın listelemelerden sorumlu başkan yardımcısı Eun Ah Choi tarafından gönderilen bir bildiri, sosyal medyada da paylaşıldı ve bunun direkt olarak ETF onayı anlamına geldiği vurgulandı.

Sosyal medyada paylaşılan ve Nasdaq üzerinde bir Bitcoin ETF’inin listeleneceği belirten bu bildiri, birçok kişi tarafından SEC’inin çoktan söz konusu ETF’e onay verdiği şeklinde yorumlandı. SEC henüz bunu onaylamadı ancak Nasdaq üzerinde listelenebileceğinin işareti sosyal medyada bu etkiyi oluşturdu ve BTC fiyatı da sert yükseldi.

Lider kripto para birimi Bitcoin şu an önde gelen borsalarda 60.000 dolar seviyesinde mücadele veriyor ve bu haberin olumlu etkisi kadar olumsuz etkisi de olabilir. Olumsuz etki ise beklentilerin tam aksi yönde Bitcoin ETF’inin reddedilmesi olarak biliniyor. Bu durumda fiyat çok sert bir düşüş yaşayabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu