coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaNasdaq Kripto Paralar Hakkında Toplantı Gerçekleştirdi

Nasdaq Kripto Paralar Hakkında Toplantı Gerçekleştirdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Bitcoin ETF başvurusunu, kripto para piyasalarının manipülasyonlara çok açık olması nedeniyle red etti. Bundan sonra kripto para piyasaları bir gerileme yaşadı.

CCN’in haberine göre dünyanın en büyük ikinci borsası konumunda olan Nasdaq, kripto paraların bir varlık sınıfı olarak görülmesi konusunda gizli kapılar ardından bir toplantı gerçekleştirdi.

Yapılan habere göre toplantıya, Bitcoin ETF başvurusu yapan Winklevoss kardeşlerin yanı sıra bir çok kripto para sektöründeki ünlü isim katıldı.

İddiaya göre büyük şirketlerin kripto paraları desteklemek için neler yapabilecekleri ve olası kripto para düzenlemelerinin etkileri tartışıldı.

Nasdaq CEO’su Daha Önce Kripto Paralar Hakkında Konuşmuştu

İddialar, geçtiğimiz günlerde Nasdaq CEO’su Adena Friedman’ın kripto paralar hakkında yaptığı açıklama ile daha da kuvvetleniyor. Çünkü Adena Friedman, kripto paraların, para birimi sektöründe bir sonraki doğru adım olduğuna değindi ve küresel ödeme yöntemleri için doğal bir platform olduğunu dile getirerek şu açıklamada bulunmuştu:

Hangi kripto para dünyada benimsenebilir ve kabul görüp kullanılabilir bilmiyoruz, bunun daha kararı verilemedi. Ancak bugün mevcut dünyadaki ödeme sistemlerinden daha iyi bir mekanizma olduğu gerçeği dünyadaki para transferleri için çok önemli ve bunun destekleneceğini düşünüyorum.

Bunun yanı sıra Friedman, Nasdaq ileride kripto para borsası haline gelebilir şeklinde bir açıklama yapmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail