Haberler

NATO Sekreteri’nin Açıklamaları Euro’ya Güveni Azaltabilir

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg bugün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü ve bunun hemen arkasından basın açıklaması yaptı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, AB’nin Avrupa’yı korumasının mümkün olmadığını ve NATO olmadan AB’nin Avrupa ülkelerini koruyamayacak olduğunu açıkladı. Bu açıklamalar ABD’nin güdümünde olan ve ABD’nin en büyük üyesi olduğu NATO’nun olası bir durumda Avrupa hakkında nasıl karar vereceği konusunda soru işaretlerine neden olurken Avrupalıları kızdırdı. Birçok Fransız vatandaşı ülkelerini korumaya yetecek gücü olduğunu ve gerekli olursa nükleer gücü geliştirebilecek kapasitede olduklarına değinerek tepki gösterdi. Almanya vatandaşları ise Avrupa’nın korunması için NATO’ya ihtiyaç olsa bile en kötü senaryoda AB’nin Avrupa ülkelerini koruyabilecek önlemler alabileceğini, 28’den fazla Avrupa ülkesinin birleşip kendi kendilerini koruyabileceklerini ifade etti.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg açıklamalarından sonra bazı kimseler bu açıklamaların Euro’ya olan güveni ve Avrupa’ya olan güveni düşürmeyecek olduğunu açıklarken, bazı kimseler ise bunun Euro’nun değer ve istikrarını düşürebileceğini, AB’nin derhal bu konuda savunma alanında elindeki gücü arttırması gerektiğini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu