BitcoinHaberlerKripto Para

Nayib Bukele’den Bitcoin Paylaşımı: “Daha Fazla BTC Alalım Mı?”

El Salvador başkanından yeni Bitcoin paylaşımı geldi.

Piyasada devam eden düşüş trendinin etkisiyle 20.000 dolar seviyelerine kadar gelen Bitcoin (BTC), bir çok yatırımcının zarar etmesine neden oldu.

Bitcoin yatırımlarından dolayı zarar edenler arasında Bitcoin’i yasal para birimi olarak ilk kabul eden ülke El Salvador bulunuyor.

Bitcoin’in düşmesiyle büyük kurumsal yatırımcıların uğradığı büyük zararlarda piyasada konuşulmaya başladı. Bu bağlamda El Salvador hükümetinin elinde 45171$ maliyetle 2301 BTC bulunuyor.

“Bitcoin Zararı Bütçemizin Yüzde 0,5’ini Bile Temsil Etmiyor”

Ülkenin Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, yaptığı açıklamada, BTC’nin fiyatındaki düşüşün El Salvador’un mali tablosuna zarar vereceği yönündeki oluşan endişelerin yersiz olduğunu söyledi.

Zeleya ayrıca “El Salvador’un Bitcoin yatırımlarındaki 40 milyon dolarlık düşüş ulusal genel bütçemizin yüzde 0,5’ini bile temsil etmiyor” dedi.

İlgili Haber
El Salvador Bitcoin Konusundaki Sessizliğini Bozdu!

Nayib Bukele’den Bitcoin Paylaşımı!

Bir süredir ortalarda gözükmeyen El Salvador Başkanı Nayib Bukele Bitcoin’deki düşüş sonrası sessizliğini bozdu.

Twitter hesabından paylaşım yapan Bukele yeni bir Bitcoin alım sinyali verdi.

Paylaşımına ülkenin maliye bakanı Zeleya’nın “El Salvador’un Bitcoin yatırımlarındaki 40 milyon dolarlık düşüş ulusal genel bütçemizin yüzde 0,5’ini bile temsil etmiyor” açıklamasını alıntılayarak; “Bana daha fazla BTC almamız gerektiğini mi söylüyorsun? dedi.

Bitcoin’e olan sevgisi ve desteğiyle bilinen Bukele, UST ve LUNA çöküşünün körüklediği Bitcoin ve piyasa çöküşünde 9 Mayıs tarihinde 500 Bitcoin daha satın aldığını duyurmuştu.

İlgili Haber
Son Dakika: El Salvador Yeni Bir Bitcoin (BTC) Satın Alımı Yaptı! İşte Ortalama Fiyat
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu