BitcoinHaberlerKripto Para

El Salvador Bitcoin Konusundaki Sessizliğini Bozdu!

El Salvador, aldığı BTC'ler nedeniyle büyük zararda.

Kripto para piyasasındaki son düşüş Bitcoin’i (BTC) geçtiğimiz Eylül ayında yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador’un aldığı Bitcoin’lerden bir hayli zarar etmesine neden oldu.

Yüzdesel olarak zararı büyük olan El Salvador’un elinde 45171$ maliyetle 2301 Bitcoin olduğu biliniyor.

El Salvador bu BTC’ler nedeniyle 50 milyon dolarlık gerçekleşmemiş zararda bekliyor. Kayıp oranı ise %48 seviyesinde bulunuyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Kim Ne Kadar Zarar Etti? Tesla, MicroStrategy ve El Salvador

Reuters’in haberine göre, El Salvador ettiği zararla gündeme gelirken ülkenin Maliye Bakanı Alejandro Zelaya dün bir basın toplantısında konu hakkında açıklama yaptı.

Bitcoin’in fiyatındaki düşüşün El Salvador’un mali tablosuna zarar vereceği yönündeki oluşan endişelerin yersiz olduğunu söyleyen Zeleya, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bana El Salvador için Bitcoin nedeniyle mali riskin gerçekten yüksek olduğunu söylediklerinde yapabileceğim tek şey gülümsemek.

Bitcoin’lerin düşüşü nedeniyle ülkenin mali riski son derece az.”

Deutsche Welles’in ülkenin Bitcoin portföyünün yaklaşık 40 milyon dolar değer kaybettiği yönündeki tahminini de cevap veren Zelaya, “40 milyon dolar, ulusal genel bütçemizin yüzde 0,5’ini bile temsil etmiyor” dedi.

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinden bu yana BTC yaklaşık %50 düştü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu