BitcoinHaberler

Bitcoin’de Kim Ne Kadar Zarar Etti? Tesla, MicroStrategy ve El Salvador

Kripto para yatırımcıları zararda beklemeye devam ediyor.

Bitcoin ve Ethereum‘daki sert satışlar altcoin marketi kana bularken pek çok yatırımcı zararda bekliyor.

Bitcoin’deki trend değişimiyle birlikte başlayan sert düşüş, içeride kalan yatırımcıların çıkmasına fırsat vermedi.

Sürekli tepki bekleyen yatırımcılar portföylerinin eriyişini çaresizce izlerken pek çok altcoin magmaya indi.

Bu düşüşler sırasında küçük yatırımcı kadar olmasa da büyük oyuncular da zarar gördü.

MicroStrategy Ne Kadar Zararda?

Sürekli Bitcoin alımlarıyla gündemde olan MicroStrategy’nin elinde 129 218 BTC bulunuyor ve bunların ortalama alım maliyeti 30700$ seviyelerinde.

Buna göre şirket elinde tuttuğu Bitcoin’ler nedeniyle %22 oranında zararda bekliyor. Bu şirketin şu anki gerçekleşmemiş zararı 1 milyar dolar civarında.

Tesla Ne Kadar Zararda?

Kripto para birimlerine ilgilisiyle tanınan Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın elinde 31620$ maliyetle 42.000 BTC bulunuyor. Tesla’nın şu anki gerçekleşmemiş zararı 330 milyon dolar civarında. Bu şirkette Bitcoin alımları nedeniyle %25 zararda.

El Salvador Ne Kadar Zararda?

Yüzdesel olarak en büyük zararı El Salvador gördü. Devletin elinde 45171$ maliyetle 2301 Bitcoin olduğu biliniyor. El Salvador bu Bitcoin’ler nedeniyle 50 milyon dolarlık gerçekleşmemiş zararda bekliyor. Devletin kayıp oranı %48 seviyesinde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu