bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerNeden Kripto Paraların Yayılması İstenmiyor?

Neden Kripto Paraların Yayılması İstenmiyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD bir taraftan, AB ve Asya bir taraftan ekonomik özgürlüğü gözeterek kripto paralara karşı sözlü yaptırımlar uyguluyor. Zaten ABD’nin ağzını açması kripto para pazarında ciddi fiyat düşüşlerine sebep olmak ve piyasada ciddi kayıplara sebep olmakla kalmıyor mutlaka devamı geliyor. Bitcoin ve kripto para birimleri giderek daha fazla yükselirken, binlerce insan her geçen yeni gün kripto para birimi satın almak istiyor ve yeni kripto para birimi sahibi olanlar arkadaş, yakın çevre ve ailesine kripto paraları önermeye başlıyor.

Bitcoin fiyatında devam eden düşüşlerin arkasında ise son dönemde büyük kripto para birimi balinaları olsa bile bu dönemde ABD’den Libra ile ilgili ve direkt olarak kripto para yatırımlarını hedefleyen açıklamaların yapılıyor olması kripto para pazarını terk eden insanların sayısının artışına neden oluyor.

Engelleneceği hiç konuşulmuyor!

Bir yanlışın düzeltilmesi gerek. Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde bu aralar ”Bitcoin engellenebilir” açıklamaları yer alıyor ve bu konuda ABD ve AB’nin kripto para birimleri hakkında yaptığı açıklamalar gündeme getirilerek pazarlanıyor. Aslında ne ABD, ne AB herhangi bir şekilde kesin kripto para kararları vermedi ve bu konuda engelleme sürecinden hiçbir söz edilmedi.

Evet bugün Türk Lirası’da ABD’nin yaptırım alanında ve dolar sürekli olarak yükseliyor. S-400’ler nedeniyle gelecek hafta yeni yaptırımların açıklanması bekleniyor ancak şimdiden kimse diyebiliyor mu ”Türk Lirası dolar karşısında %100 değer kaybedecek veya kazanacak!” diyemiyor. Bu nedenle kripto para birimleri ile ilgili öngörüler hiçbir zaman %100 gerçek olamaz.

Bugün dünyada en üst düzey laboratuvar testleri bile %99.99 oranı ile %0.1 oranında hata payı olabileceği hesaba katılarak sonuç veriliyor. Bazı testler 2 kez yapılıyor.

ABD bugün kripto paraların ulusal güvenlik meselesi ve bu konunun araştırıldığı, üzerinde çalışıldığını açıklayan bir ülke. Tüm bu süreç ABD’nin kripto paraları engellemesi için yeterli sebep olsa da ABD özgürlükler ülkesi olarak sonuna kadar kripto para birimlerine dair özgür seçenekler sunmaya devam eden bir ülke olacak. Ve diğer ülkelerde ABD’yi takip edeceği için bugünden ABD’nin bu açıklamaları kripto paralar yasaklanacak olarak algılanmamalı çünkü böyle bir iddia var ancak gerçek bir açıklama veya bilgi hiçbir şekilde yok.

Engellemek için beklemesine gerek yok

ABD’nin veya AB’nin kripto para birimlerini engellemesi için veya Türkiye’nin kripto paraları engellemesi için hiçbir bahane aramasına gerek yok. Washington, Ankara veya Brüksel kripto para birimlerini ‘ekonomik’ konuları gerekçe gösterip hemen yarın bile engelleyebilir. Nitekim bunun örneğini Hindistan’da gördük ve görmeye devam edebileceğiz.

Kripto para birimlerinin engellenmesi bu nedenle herhangi bir süreç veya zaman gerektirmiyor. İstenseydi ABD veya Ankara bugüne kadar her zaman kripto para birimlerini engelleyebilecek kozları ve ellerinde güç barındırıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları