Bitcoin

New York’tan Gelen Bitcoin Haberi, Neye İşaret Ediyor?

Eric Adams, BTC'yi tercih etti!

Miami’den sonra ABD’de belediye başkanı olarak seçilen kripto para dostu ikinci isim Eric Adams, tam da kendisinden beklendiği gibi hareket etmekte.

Adams kısa süre önce resmen sıradaki belediye başkanı olarak seçildi ve New York gibi bir şehirde böyle bir görevi yürütecek olmak kesinlikle büyük öneme sahip.

New York, Kripto Para Rüzgarına Kapıldı

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in şehre özel kripto para birimini piyasaya sürmesinden sonra benzer bir adım atacağını dün vurgulayan Adams, şimdi ise yine benzer bir yol izleyeceğini ortaya koydu.

Suarez’in Bitcoin ile maaş alacağını açıklamasından sonra Adams da buna yönelik tweet atarak sıradaki maaşını ve ilk üç maaşını Bitcoin ile alacağını vurguladı.

Adams, Suarez ile dostane bir rekabet içerisinde olacağını daha önce de vurgulamıştı ve şimdi Suarez’in üç katı ötesine geçen bir hamle ile aslında bunda ne kadar iddialı olduğunu gösterdi.

New York’un kripto para sektörünün merkezi olacağını belirten Adams, aslında bu şehrin sadece kripto para sektörü ile sınırlı kalmayacağını da belirtti. Adams attığı adımlar ile ise kesinlikle ABD’nin kripto para sektöründeki etkinliğini arttırmayı hedefliyor gibi gözüküyor.

BTC Bundan Nasıl Etkilenebilir?

Peki New York’tan gelen bu haber aslında neye işaret ediyor? Geçtiğimiz yıllarda kurumsal yatırımcının ilgisini çekmekten bile uzak olan lider kripto para birimi artık direkt olarak kamu kuruluşlarının ilgisini çekiyor.

El Salvador gibi devletlerin Bitcoin yatırımı yapmasından sonra ABD’nin teknoloji ile öne çıkan şehirlerinin önemli isimlerinin BTC’ye yönelmesi, yakında büyük devletlerin benzer adımlar atabileceğine işaret etmekte.

Bitcoin artık gerçek bir kurumsal varlık haline gelmeye başladı ve sınırlı arzdan dolayı bu durum fiyata ciddi bir yükseliş getirebilir. JPMorgan analistlerinin de yeniden vurguladığı üzere böyle bir arz-talep dengesi, Bitcoin için 100.000 dolar ve üstüne merdiven dayayacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu