Kripto HaberleriBitcoinNexon America'dan Dogecoin Ve Kripto Para Hamlesi!

Nexon America’dan Dogecoin Ve Kripto Para Hamlesi!

Takip et

Güney Koreli oyun devi Nexon şirketinin yan kuruluşu olan Nexon America, oyuncuların oyun içi öğeleri satın alırken Dogecoin’in de aralarında bulunduğu bazı kripto para birimlerini kullanabileceğini duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada oyuncular MapleStory, KartRider, Mabinogi, Vindictus, V4 gibi pek çok oyunda dolar dahil kripto paralar ile ödeme yapabileceği belirtildi.

Oyuncuların oyun içi harcamalarındaki üst sınırın Nexon tarafından belirlenecek.

Nexon America kripto para ödemeleri için kripto ödeme sağlayıcısı BitPay ile ortaklık kurdu.

Desteklenen kripto para birimleri arasında Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Bitcoin Cash, Wrapped BTC, Binance USD, Dai, Gemini Dollar, Litecoin, Paxos Standard ve USD Coin bulunuyor.

Bu ayın başlarında BitPay’ın kabul ettiği Shiba Inu Nexon tarafından kabul edilen kripto paralar arasında bulunmaması dikkat çekti.

Nexon America Genel Müdürü Kenny Chang konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Nexon, bir oyun içi ödeme şekli olarak kripto para birimlerini dahil etmemizi talep edenler de dahil olmak üzere, oyuncularımızdan gelen geri bildirimleri yakından dinliyor.”

BitPay CEO’su Stephen Pair ise kripto ödeme hizmeti ile ilgili “Nexon America ile oyun içi öğeler için kripto ödemelerini yönetme anlaşmamız, oyuncular için harika bir deneyim sunacak.” dedi.

Nexon CEO’su Owen Mahoney, şirketin kripto para ödeme kabulü kararının Nisan ayında ortalama 58.000 $’dan 100 milyon $’a aldıkları Bitcoin ile ilgisi olmadığını ifade etti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Naklow82

O kdr kripto varken en berbwt olan doge yi niye başlık yaptınız ?

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları