HaberlerNFT

NFT Dolandırıcıları Sahnede! “Evrimleşmiş Maymunlar” 2.7 Milyon Dolarla Kaçtı!

NFT'de dolandırıcılara dikkat.

NFT’ye olan ilgi arttıkça projelerin sayısında ve yatırımcı kitlesinde ciddi bir büyüme görüldü. Bazı yatırımcılar kripto paralarda daha karlı buldukları bu alana yatırım yapmaya yönelirken, üzücü haberler de gelmeye devam ediyor.

Son olarak OpenSea’de bulunan Evolved Apes projesinin anonim geliştiricilerinin 2.7 milyon dolarla kaçtıkları ve sosyal medya hesaplarını kapattıkları iddia edildi.

Proje ilk olarak “kanunsuz bir toprakta kapana kısılmış 10.000 benzersiz NFT koleksiyonu” olarak çıkmış ve kısa sürede popüler olmuştu. Projenin ileriye yönelik vaatleri olması da yatırımcıları yanıltıcı bir unsur oldu. Zira projede “Hayatta kalmak için savaşıyorlar, sadece en güçlü maymun galip gelecek” denerek ileride hayata geçirilmesi beklenen dövüş oyununa atıfta bulunuluyordu.

Maymunlara ait görsellere sahip bu NFT projesinin geliştiricisi, sosyal medya hesaplarını ve web sitesini kapatarak ortadan kayboldu.

Ancak projeye yatırım yapanların hemen pes etmeye niyeti yok. Bir araya gelen mağdurlar Fight Back Apes adlı yeni bir proje oluşturarak, seriyi ayakta tutmaya çalışacak.

Skandalın ortaya çıkmasının ardından NFT’lerin taban fiyatı 0.005 ETH’ye kadar düştü.

NFT alanı bir çok fırsata kapı aralamasının yanı sıra dolandırıcıların da yeni gözdesi oldu. Yatırımcıların bir projeye yatırım yapmadan önce güvenilirliği konusunda gerekli araştırmaları yapması tavsiye ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu