Haberler

Venezuela Başkanı Maduro’dan Seçmeler: Fiziksel Para Kullanmıyoruz, Petro Kullanıyoruz!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, bugün yaptığı açıklamada ülkesinde yaşanan sorunları görmezden gelerek ''Kimileri alışveriş için Petro kullanıyor, kimileri ise para biriktirmek için!'' dedi.

Venezuela tarihinin en kötü dönemlerinden birisini yaşıyor. ABD yönetimi ile anlaşamayan ve eylemlerine devam eden Venezuela Devlet Başkanı ve ekibine yönelik yaptırımlar sürerken ABD’nin yaptırımları ülkenin petrolünü satamamasına sebep oluyor. Bugün kimse Venezuela’dan bedava bile satış yapsa petrol alamaz, buna tüm ülkeler dahil ve Türkiye’de Venezuela’dan herhangi bir şekilde petrol almıyor, alamıyor. Zira ABD yaptırımları dolayısı ile en ufak bir ticarette ithalat yapan ülkenin (ki para ödenmemiş olsa bile bu yaptırımlar işletilebiliyor) ticari yaptırımlara maruz kalması gündeme geliyor.

‘Azap verici’ yaptırımlar uygulamayı sürdüren ABD yönetimine rağmen bugün açıklamasında bundan sonra petrol satışlarını fiziksel para ile değil Dash kopyası Petro ile yapacaklarını iddia eden Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya yerel halk tepki gösterdi.

Ülke petrolden neredeyse artık gelir elde edemezken bu açıklamalar sosyal medyada da ABD ve Avrupa vatandaşları tarafından ”Maduro’dan seçmeler” açıklamasıyla yayınlandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu