BitcoinHaberler

Nijeryalı Şirket Yüzbinlerce İnsana Bitcoin’le Ödeme İmkanı Sunuyor

Lagos, Nijerya merkezli Patricia şirketinin hedefi büyük.

Kripto para birimlerinin en az kullanıldığı bölgeler arasında ilk sırayı kapan Afrika bölgesi ülkelerinin durumu malum. Son yıllarda milyarlarca doları aşan oranlarda yardımlar gönderiliyor olmasına rağmen bölge ülkeleri fakirlik, sefalet ve açlık ile boğuşuyor. Milyarlarca insanın teknolojinin olmadığı izbe bölgelerde yaşadığı Afrika ülkelerinde dijital çağı yaşatmak isteyen şirketlerin sayısı ise büyük bir hızla artıyor.

Patricia isimli şirket bunlardan bir tanesi. Patricia’nın yöneticileri bugün 300.000’den daha fazla insana direkt ve dolaylı yoldan ulaşıyor ve finans çözümleri sunarak insanların tüm dünyada daha etkili sonuçlar almasını ve daha kolay ödemeler yapabilmesine imkan tanıyan çözümler sunuyor.

Patricia’nın ABD ve İngiltere dahil olmak üzere Nijerya’da ofisleri bulunuyor ve bu ofislerin daha fazla sayıda ülkeye dağılması konusunda çalışmalar yapılıyor.

Çok Çalışıyorlar Ancak…

Yöneticileri bu dönemde Afrika’yı dijital çağ ile tanıştırmak isterken yakın zamanda daha fazla sayıda Afrika ülkesinde kripto para birimi Bitcoin ile ödeme imkanı sunulması yönünde çalışmalar yapılacağı, daha fazla sayıda insanın Bitcoin ile ödemeler yaparak daha kısa süre içerisinde finans çözümlerine ulaşım elde etmesini sağlayacağı belirtiliyor.

Patricia’nın tek hedefi bu değil, aynı zamanda bölgedeki insanları dijital teknolojiler ve finans çözümleri konusunda eğitmek, onların daha kısa süre içerisinde dijital çağa adapte olmasını istemek gibi ‘hayalleri’ var.

Ancak günümüz Afrikasında maalesef ki dijital teknolojiler bir tarafta dursun gıda ve su bulmak bile bazı ülkelerde hâlâ büyük bir problemin temelini oluşturuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu