bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAltcoinNike, Bu NFT Projesini Satın Aldı!

Nike, Bu NFT Projesini Satın Aldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük giyim ve spor markalarından birisi olan Nike, kısa süre önce kripto para ve NFT sektörüne olan ilgisini belli etse de son attığı adım kesinlikle her şeyin önüne geçiyor. Nike, blockchain teknolojisine 2018 yılında adım atsa da şimdi metaverse odaklı adımı ile bütün önceki adımlarından daha çok ses getirmiş gibi duruyor.

Nike, Yeni Alımını Duyurdu

Nike, dijital koleksiyon ve NFT platformu RTFKT’yi resmen satın aldığını duyurdu ve büyük bir gelişmeye imza attı. 2019 yılında kripto para odaklı bir patent başvurusunda bulunan, Türkiye’de NFT sergisi için alan sağlayan ve NFT odaklı paylaşımlar yapan Nike, sonunda baklayı ağzından çıkardı.

Rakip firma Adidas’ın ünlü NFT koleksiyonu Degenerate Ape Academy’den bir NFT alması sonrasında Nike’ın böyle bir adım atması ise kesinlikle ses getirdi.

 

Metaverse alanı bu yeni alımdan da anlaşılabileceği üzere kısa sürede ciddi bir büyüme elde edecek ve Nike gibi markalar bu alanda söz sahibi olmak için birbiri ile yarışacak. Nike’ın bu satın alım sonrasında nasıl bir adım atacağı ise merakla bekleniyor.

Özellikle 2022 yılında metaverse odaklı projelerin bu akımı arkasına alarak ciddi yükselişler kaydetmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları