Haberler

Otuz Bin İnsana Kripto Para Yasağı Uygulandı!

Kuzey ülkelerinin 400 milyar doları aşan en büyük finans grubu Nordea Bank davayı kazandı ve 30 bin çalışanın Bitcoin veya altcoin gibi her türlü kripto paraları almasını yasakladı.

Finlandiya merkezli finans grubu Nordea Bank sendika tarafından çalışanlarına kripto para birimi alma yasağı uygulamasından hemen sonra sendika avukatlarının desteği ile dava edildi. Mahkeme yargıcı bugün verdiği kararda Nordea Bank’ın çalışanlarına bu tür konularda kısıtlamalar getirmesinin çok normal olduğuna ve bu yasaklara uymaları gerektiğine hükmetti. Sendika kaybederken mahkeme Nordea Bank şirketler grubunu haklı buldu ve dava finans grubu lehine sonuçlandı.

Finlandiya merkezli finans grubunun bu davayı kazanmasından sonra bir anda 30 bin Nordea Bank çalışanının kripto para alması yasaklanırken bu kurala uymayan çalışanların herhangi bir hak ve tazminat alamadan işten rahatlıkla atılmasının önü yasal olarak açılmış oldu.

Belki tartışılacak karar ancak şirketler çalışanlarına bu tür kısıtlamalar getirebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı