Haberler

Nordea Bank’tan Kazandıkları Bitcoin Davası İçin Açıklama Geldi

Nordea Bank mahkemeye başvurmuş ve çalışanlarının kripto para birimi almasının engellenmesi ve şirket politikası gereği finansal yapılarına zarar verebilecek olduğu iddiasını açıklamıştı.

Nordea Bank’tan yapılan açıklamada mahkemeyi kazandıkları için mutlu oldukları açıklaması geldi. Şirket sözcülerinden birisi tarafından yapılan açıklamada yasal olmayan ve şeffaf olmayan bu tür kripto para araçlarına yatırım yapılmasının çalışanlar ve şirketler için zararlı olabileceği ve takip edilmesinin mümkün olmadığı uyarısı gelirken, yatırımcı çalışanların ellerindeki kripto paraları satmaya zorlanması ise ayrı bir konu oldu.

Ancak bugün bazı uzmanlar ve bazı çevreler Nordea Bank yetkililerince yapılan bu açıklamaların ardından finans grubuna tepki göstererek ”petrol sahibi olamazsın, başka banka ile çalışamazsın, altın sahibi olamazsın çünkü Nordea Bank istemiyor!” diye tepki gösterdiler.

Finans grubunun İskandinav bölgesinde oldukça büyük bir varlığının olması nedeniyle mahkemeye aldırdığı bu kararın diğer finans grupları tarafından da uygulanabilecek olmasının önünü açtı. Bazı kimseler şirketlerin çalışanlarının iş dışında ne yapacaklarına karışmaması gerektiğini, bunun bir ‘insan hakları ihlali’ olacağını belirtirken şirketler ise yapmak istediklerini istedikleri gibi yapmaya devam ediyor ve karşıt açıklamalar herhangi bir değer bulmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu