fbpx
HaberlerKripto Para

Norveç Merkez Bankası Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Nexo

Norveç Merkez Bankası, hazırlanan rapor ve yapılan açıklamalar sonucunda yakın zamanda olmasa bile gelecek dönemde kendi kripto parasını çıkarabilecek olduğunu açıkladı. Kripto paralar ile ilgili olarak son birkaç aydır dünyada gelişim yaşandığına değinen Norveç Merkez Bankası yetkilileri, Norveç’in bu durumdan geri kalmaması gerektiğine değinerek kendilerine ait banka tarafından üretilebilecek kapasitede kripto para üretimi yapılabilecek olduğunu açıkladı.

Bankanın bu konuda karar almasının arkasında son dönemde dünyada yaşanan kripto para gelişmeleri ve Asya hükümetlerinin kripto paralar üzerinde ciddi bir etki ve baskı kurması sonucunda gücün tek bir elde toplanmasını engelleyerek geleceğe yatırım yapmak olduğu belirtildi.

Norveç Para Basıyor

Norveç mevcut olarak kendi parasını en iyi değerlendiren ve kendi parasını rahatlıkla basarak tam değerinde tutabilen sayılı ülkelerden birisi olarak gösteriliyor. Zira ülke genelinde refah seviyesinin yüksekliği ve Norveç hükümeti yönetimi tarafından alınan ekonomik önlemler ve yönetim sonucunda ülkede ekonomik sorunların %1 oranında dahi yaşanmadığı bilinmekte. Zira üretilecek olan kripto paranın da ülkeye fazlası ile katkı sağlaması bekleniyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı