bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerNorveç Merkez Bankası Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Norveç Merkez Bankası Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Norveç Merkez Bankası, hazırlanan rapor ve yapılan açıklamalar sonucunda yakın zamanda olmasa bile gelecek dönemde kendi kripto parasını çıkarabilecek olduğunu açıkladı. Kripto paralar ile ilgili olarak son birkaç aydır dünyada gelişim yaşandığına değinen Norveç Merkez Bankası yetkilileri, Norveç’in bu durumdan geri kalmaması gerektiğine değinerek kendilerine ait banka tarafından üretilebilecek kapasitede kripto para üretimi yapılabilecek olduğunu açıkladı.

Bankanın bu konuda karar almasının arkasında son dönemde dünyada yaşanan kripto para gelişmeleri ve Asya hükümetlerinin kripto paralar üzerinde ciddi bir etki ve baskı kurması sonucunda gücün tek bir elde toplanmasını engelleyerek geleceğe yatırım yapmak olduğu belirtildi.

Norveç Para Basıyor

Norveç mevcut olarak kendi parasını en iyi değerlendiren ve kendi parasını rahatlıkla basarak tam değerinde tutabilen sayılı ülkelerden birisi olarak gösteriliyor. Zira ülke genelinde refah seviyesinin yüksekliği ve Norveç hükümeti yönetimi tarafından alınan ekonomik önlemler ve yönetim sonucunda ülkede ekonomik sorunların %1 oranında dahi yaşanmadığı bilinmekte. Zira üretilecek olan kripto paranın da ülkeye fazlası ile katkı sağlaması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları