coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerNorveç Merkez Bankası'ndan Kripto Para Açıklaması!

Norveç Merkez Bankası’ndan Kripto Para Açıklaması!

Norveç Merkez Bankası yetkilileri, yayınladıkları son raporlarında kripto paralar hakkında da açıklamalara yer verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Norveç Merkez Bankası bugün yaptığı açıklamada, Norveçli yetkililerin kripto para varlıkları için ulusal bir düzenleyici çerçeve oluşturmak üzere harekete geçmesi ve Avrupa mevzuatının yürürlüğe girmesini beklememesi gerektiğini söyledi.

“Beklemeden Bir Kripto Para Düzenleyici Çerçevesi Oluşturmalıyız”

Norveç Merkez Bankası, yaptığı açıklamasında şunları ifade etti:

“Uluslararası bir düzenleyici çerçeve çok önemlidir. Bununla birlikte, Norveçli yetkililer uluslararası düzenleyici çözümleri beklemek yerine daha hızlı ilerleyip ilerleyemeyeceklerini değerlendirmelidir.”

Norges Bank, bu değerlendirmenin örneğin ortak bir Avrupa düzenleyici çerçevesi oluşturulana kadar merkeziyetsiz finansla ilişkili risklerin nasıl yönetilmesi gerektiğini değerlendirmeyi de içereceğini söyledi.

Avrupa Birliği, bu ayın başlarında Bitcoin ve kripto paraları düzenlemek için dünyanın ilk kapsamlı kurallar bütününe son onayını verdi ve kripto ihraç eden ve ticaretini yapan firmaların 2024 ortasından itibaren ulusal bir düzenleyici tarafından lisanslanmasını gerektirdi.

İlgili Haber  Fox News Muhabiri, SEC Başkanı Gary Gensler'ın Yeni Kripto Para Adımına Dair Sıcak İddiayı Yayınladı!

27 devletten oluşan birlik, vergi kaçakçılığı ve kara para aklama amacıyla kripto varlık transferlerinin kullanılmasıyla mücadele etmek için Bitcoin ve elektronik para tokenleri gibi kripto varlık transferlerinin izlenmesine yönelik yeni kuralları da onayladı.

Norveç 27 devletli Avrupa Birliği bloğunun bir parçası değil ancak bu kuralların Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olan Norveç için de geçerli olması muhtemel.

Küresel düzenleyiciler ayrıca, mevcut kuralların sektöre nasıl uygulanabileceği de dahil olmak üzere kripto varlıklar için bir dizi uluslararası kural önermeyi planlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail