Kripto HaberleriBitcoinFox News Muhabiri, SEC Başkanı Gary Gensler'ın Yeni Kripto Para Adımına Dair...

Fox News Muhabiri, SEC Başkanı Gary Gensler’ın Yeni Kripto Para Adımına Dair Sıcak İddiayı Yayınladı!

Fox News muhabirlerinden Charles Gasparin, SEC başkanı Gary Gensler'ın kripto para adımlarına dair konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Konuya yakın kaynaklara göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para sektörüne karşı daha fazla eylem için hazırlanıyor.

“Gary Gensler, Yakında Daha Fazla Kripto Para Davası Açmak İçin Ekibine Baskı Yapıyor”

Fox Business Network’ün kıdemli muhabirlerinden Charles Gasparino, Twitter’da isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak SEC Başkanı Gary Gensler’in çeşitli kripto davaları açmak için personelini “kamçıladığını” bildirdi.

SEC, son aylarda kripto alanındaki denetimlerini artırarak, sektörde yer alan çeşitli şirketlere ve kişilere karşı soruşturma ve davalar başlattı.

Yüksek profilli davalardan bazıları arasında SEC’in Ripple Labs ile XRP tokeninin statüsü konusunda devam eden hukuki mücadelesi, SEC’in BitConnect destekçilerine karşı 2 milyar dolarlık bir saadet zinciri yürüttükleri iddiasıyla yaptığı suçlamalar ve SEC’in FTX’i olası dolandırıcılık, rüşvet ve piyasa manipülasyonu nedeniyle soruşturması yer alıyor.

İlgili Haber
Dikkat: Bu Altcoin Kayıp Yaşayan Kullanıcılarına Tazminat Ödeyeceğini Duyurdu! Fiyat Tepki Veriyor!

Nisan 2021’de göreve başlayan Gensler, çoğu kripto para biriminin menkul kıymet olduğuna ve SEC’in yetki alanına girmesi gerektiğine inandığını belirterek, kripto düzenlemesine ilişkin görüşlerini dile getirmişti.

Ayrıca, yatırımcılar ve finansal istikrar için önemli tehditler oluşturan bir “Vahşi Batı” olarak tanımladığı kripto piyasasını denetlemek için daha fazla kongre yetkisi ve kaynağı çağrısında bulunmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları