Haberler

Notre Dame Katedrali İçin Adres Uyarısı!

Fransa’nın 800 yıllık tarihi yapısı Notre Dame Katedrali yangında bir bölümü yandı ve onarım için bugüne dek birkaç gün kadar çok kısa süre içerisinde 1 milyar ABD Doları yardım toplandı. Yardımların büyük kısmı dünyanın en büyük zengin şirketlerince yapılırken, Apple ve Gucci gibi markalardan da destek geldi.

Notre Dame Katedrali için sadece şirketlerin değil, dünyanın her yerinden Bitcoin ile bağış yapmanın mümkün olduğunu açıklayan bir yardım grubu açıklama yaptı. Yardımlar toplayan ve aktif faaliyet gösteren grup dışında Binance ve bazı yardım kuruluşları da kripto para ile Notre Dame Katedrali için bağış yapılabilecek olduğunu açıkladı.

Ancak bazı dolandırıcılar bunu da kötü yönde kullandı ve Bitcoin cüzdan adresini kendi cüzdan adresi numaraları ile değiştirerek Notre Dame Katedrali için toplanması gereken bağışları kendi adlarına topladılar. Bugüne kadar binlerce dolar kripto paranın Notre Dame Katedrali için yerine dolandırıcılara gönderilmiş olabilecek olduğu, bu rakamın az olsa da Notre Dame Katedrali için önemi olduğu belirtildi.

Fransız kripto para sayfalarında bu konuda uyarılar yapılırken, en güvenilir yöntemlerin hükümet tarafından açıklanan adrese bağış yapılması veya Binance gibi platformlarda toplanan bağışlara katılmaları uyarısı yapıldı.

Bitcoin cüzdanına gönderilen kripto paraların geri alınması mümkün değil. Sadece güvenlik ve yasal güçlerin bu kişileri yakalaması ve cüzdanlarında olan kripto paraları teslim etmesi talebini kabul etmesi mümkün olursa kripto paraların geri alınması mümkün oluyor. Bitcoin cüzdanında kripto paraların olduğu bilinse bile belirli güvenlik adımları geçilemeden bu tür kripto paraların geri alınması pek mümkün değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu