Haberler

NSA’ya Seslendiler: Keeper Hacker Grubunu Durdurun, 7 Milyon Dolar Kazandılar!

Keeper adlı hacker grubunun 2017 yılından bugüne kadar 184.000'den daha fazla kredi kartı verisi ele geçirdiği açıklandı.

2017 yılından bugüne kadar olan süre içerisinde binlerce e-ticaret sitesini hackleyen ve kredi kartlarının bilgilerine erişerek bunları karanlık internet olarak bilinen mecrada satışa sunan Keeper adlı hacker grubu için çok sayıda siber güvenlik yorumcusu ABD’nin devasa bütçeli kurumu NSA’ya seslendi.

NSA’nın bu grubun faaliyetlerini tespit etmesini isteyen çok sayıda kişi Keeper adlı hacker grubunun durdurulamaz olmadığının hatırlatılması gerektiğini ve 100 binden daha fazla insanın hayati öneme sahip kredi kartı bilgilerinin artık çalmalarının engellenmesi gerektiğine değindiler.

184 bin kredi kartı verisini satarak 7 milyon dolardan daha fazla para kazandıkları tahmin edilen siber saldırgan grubun NSA tarafından izlenmesine sıcak bakılmazken, NSA’nın daha çok diğer devletler üzerinde dinleme ve benzer çalışmalar yaptığı bilinmekte. Ancak konu ile ilgili FBI ve CIA’nın çalışmalar yapmasının mümkün olabileceğine değinilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu