Haberler

Nükleer Yaptırım Yağmurları Altında: Kuzey Kore’nin Saldırganlığı Azaldı!

Nükleer sevdası nedeniyle yıllardır halkına acı çektiren diktatör Kim Jong-un rejimi son dönemde kripto para saldırganlarını azalttı veya azaltmak zorunda kaldı.

Binlerce kripto para yatırımcısının ve şirketinin canını yakan diktatör Kim rejimi, son dönemde nükleer saldırganlarını azaltırken, beraberinde kripto para borsaları ve kripto para yatırımcılarına yönelik saldırılarında büyük bir düşüş görülüyor. Son veriler 2020 yılı içerisinde Lazarus veya diğer grupların saldırganlığının boyutlarının düştüğünü gösterecek nitelikte iken, aynı zamanda bu siber saldırgan grupların bu hareketlerinin azalmasının ardında borsaların 2019 yılında çok büyük güvenlik ve önleme harcamaları yapmış olması gösteriliyor.

Borsaların güvenlik duvarlarını geçemeyen siber saldırganların, ayrıca Çin’de yaşanan corona virüs salgını dolayısı ile Çin yönetiminden destek alamadığı da bir diğer iddia.

Aynı zamanda Kuzey Koreli rejim destekçisi olduğu bilinen siber saldırganların siber saldırılarının azalmasının ardında ABD ve BM’nin Kuzey Kore’nin bu eylemlerini kanıtlayan raporlar sunması ve daha büyük yaptırımlara maruz kalıp kazanacak olduğu çalıntı paraların yerini daha büyük cezalar karşısında kaybedecek olma korkusundan ötürü saldırıları azaltmış olabileceği düşünümekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu