Haberler

NYC: Kripto Paralar İle İlgili Özel Ekip Kuruldu!

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS).

Amerikan yönetimi son dönemde kripto para birimleri ile ilgili hızlı kararlar veriyor ve attığı her yeni adım Amerikan ekonomisi kadar dünya ekonomisini ilgilendiriyor. Bugün dünyada kripto paralar ile ilgili sözü geçen tek ülkenin ABD olduğunu düşünecek olursak, Amerikan yönetimi tarafından atılacak her bir adımın karşılık bulacağını söyleyebiliriz.

Yaptırım uygulama gücü sayesinde ve ekonomik/savunma anlamında dünyanın en büyüğü ve en iyisi olması ile bunu başaran ABD, kripto para birimlerine dair açıklamaları ile son dönemde piyasayı sildi süpürdü. Son dönemde kripto para birimlerine Libra üzerinden dolaylı olarak yüklenen ABD yönetimi kripto paraları engelleyeceklerini asla ağızlarından çıkarmadılar ancak piyasada bunun korkusunun oluşması bile yatırımcılara satış kararı verdirtti.

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) ise New York City Eyaleti yetkililerine göre bundan sonra eyalet sınırlarında olan kripto para şirketlerini denetleyecek ve kripto paralar ile ilgili oluşumlarda görev yaparak kripto paraların olası sorunlara neden olmasını engelleyecek. Merkezi yönetim olan Washington D.C. yönetimi ise bu tür işlere karışmıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu