Kripto HaberleriBitcoinOcak 2020 - Ağustos 2020 Arasında Yaşanan Gelişmeler Ortaya Çıktı!

Ocak 2020 – Ağustos 2020 Arasında Yaşanan Gelişmeler Ortaya Çıktı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

OKEx Insights ve Catallact tarafından özel olarak hazırlanan ve Ocak-Ağustos 2020 tarihlerini kapsayan rapor açıklandı. Raporda, Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleri piyasalarında neler olduğu, kimin nasıl ve ne şekilde davrandığı ortaya çıkarıldı.

Rapora göre, bu dönemde perakende yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapmaktan korkarken, özellikle de kurumsal yatırımcılar – bunların daha büyük yatırımları olduğu için balina yatırımcılar olarak anılıyorlar – tarafından Bitcoin’e büyük bir artış yaşandığına değinildi.

Kurumsal yatırımcılar fiat para birimlerinde yaşanan enflasyon ve yaşanabilecek olası enflasyonlara karşı tekrar Bitcoin’i değerlendirdikleri, birçok şirketin Bitcoin karşıtı tavır alma durumundan bu dönemde beklenmedik piyasa ve ekonomik gelişmeler sonucunda karar değiştirmiş olabileceğinden bahsedildi.

En fazla alımın Mayıs ayları civarlarında yaşandığından söz edilirken, özellikle de daha fazla sayıda kurumsal yatırımcının dip fiyatlardan (6.000 dolarlı seviyeler) Bitcoin biriktirdiğinden – aldığından – söz edildi.

Rapor, kesin olarak ne kadar kurumsal ölçekli yatırımcının kripto para birimi piyasalarına giriş yaptığını göstermiyor-gösteremiyor ancak, kurumsal yatırımcıların enflasyon, corona virüsü ve diğer sebepler karşısında Bitcoin (BTC) ilgisinin çok fazla büyük oranda artmış olduğunu gösteriyor.

Kurumsal Yatırımcılara Odaklanılıyor Ancak…

Kurumsal yatırımcıların beklentileri ve yaptıkları alımların yanında özellikle de raporda belirtilenlerden bir tanesi bireysel yatırımcıların alım eylemlerinin daha farklı olduğu ve risk almak istemediklerine işaret eden tarzda. Rapor, sonuç olarak kripto para piyasasına daha fazla kurumsal yatırımcının giriş yaptığını gösterirken bireysel yatırımcıların durumu ile ilgili ise riskler ve diğer endişeler dolayısı ile pek ılımlı olmadıklarını gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları