HaberlerKripto Para

OFAC: 2 Rus Vatandaşı 16,8 Milyon Dolardan Fazla Kripto Para Suçu İşledi

ABD Hazine Yabancı Varlıklar Kontrol Bürosu (OFAC) duyurdu.

ABD Hazine Yabancı Varlıklar Kontrol Bürosu (OFAC), 2 Rus vatandaşının 2 ABD merkezli, 1 uluslararası olmak üzere 3 farklı kripto para birimi platformu (borsası) ve onların kullanıcılarını hedeflediklerini açıkladı. Yıllar içerisinde 2017-2018 yılları arasında 16,8 milyon dolardan daha fazla suç işlediklerine değinen OFAC açıklaması, “2 Rus vatandaşı bu yıllar arasında milyonlarca dolar değerinde suç işlediler ve kripto para borsaları ile kripto para borsasının kullanıcılarını dolandırdılar-gasp ettiler” ifadelerini kullandı.

OFAC’ın açıklamasından sonra Rusya’dan herhangi bir açıklama yapılmazken, özellikle de son dönemde yatırımcıların Rusya merkezli tehditlere karşı çok daha fazla dikkatli olması çağrıları yapılıyor.

OFAC Başkanı Steven Mnuchin, “Bu planı uygulayan kişiler, Amerikan vatandaşlarını, işletmelerini ve diğerlerini, onları kandırarak ve hesaplarından sanal para çalarak dolandırdılar” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu