Haberler

OFAC Kripto Paraları Takip Ederek 3 Kişiyi Nasıl Yakaladı?

ABD'nin bir kurumu OFAC'tan dün yapılan açıklamada 3 Çinlinin Bitcoin kullanarak uyuşturucu ticareti yaptıkları açıklanmıştı.

Çin’de yaşanan olayda Pekin hükümetinin bile haberi olmadan ABD 3 Çin vatandaşının uyuşturucu ticareti yaptığını açıklamış, bir anda tüm kripto para sektöründe bu haber gündem olmuştu. ABD’nin bir kurumu olarak OFAC’ın inanılmaz bir istihbarat gücü olduğu ve bunun dünyanın en iyisi olduğu bilinse de 3 Çinlinin kripto para birimleri kullandığının öğrenilmesinin ardında ne yattığı merak konusu oldu. ABD’nin 3 Çin vatandaşının uyuşturucu ticareti yaptığını açıklamasının ardından bugün yerel Çin kripto para basınında bu 3 kişi ile ilgili Çin emniyetinin harekete geçmiş olabileceğini ancak 3 kişi ile ilgili yerel hiçbir polis sözcüsünün konu hakkında en ufak bir açıklama yapmadığını yazdı.

İnternette ve basında herhangi bir bilgi bulunmazken, OFAC’ın 3 kişiyi Bitcoin kullandıklarını nasıl anladığı, herhangi bir fiziksel temas olup olmadığı Çin platformlarında gün içerisinde çok olmasa da konuşulan gündem maddeleri arasına girmeyi başardı. Çinli bazı kripto para birimi yatırımcıları Pekin yönetiminin bu konudan habersiz olmasının istihbarat eksikliği olduğunu yazarken, ABD istihbaratının örnek alınmasını önerdi. Bazı kimseler ise Çin hükümetinden 3 kişiyi sorgulamasını istedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu