fbpx
HaberlerKripto Para

Öğrenciler Eğitim Masrafları İçin Kripto Para Yatırımı Yapıyor

Kripto para yatırımı yapan, bu piyasadan kazanç elde eden ve bu sistemden beklentisi olan yatırımcılar sadece araştırmacı ya da iş adamları değil. Son zamanlarda çıkan haberlere bakıldığı zaman özellikle de Amerika’da öğrenciler üniversite ve eğitim masraflarını karşılamak için kripto para birimlerinden çokça yardım almaya başladı.

Öğrencilerin bu düzen içinde hem eğlendiği hem de kazançlı çıkarak eğitimlerine katkıda bulunduğu gelen bilgiler arasında. Amerika sınırlarında yapılan sıcak bir araştırma ile bu izlenimler ve haberler de doğrulanmış durumda.

Kripto Para Yatırımı Öğrencilere Kazançlı Geliyor

16 ve 20 Mart 2018 tarihleri arasında yapılan çok yeni bir araştırmada üniversite öğrencilerine belli başlı sorular soruluyor. Çıkan sonuçlara göre ankete ve araştırmaya katılan öğrencilerin %21.2’lik bir kısmı eğitim masraflarını karşılamak için kripto para yatırımı yaptığını belirtmiş durumda.

Sürekli olarak gelgitler yaşayan ve yükselişleri ile ümit vaat eden kripto paraların sistemli yükselişinden akıllı çözümler ile faydalanabiliyorlar. Üniversite borçlarını ödemek için de hızlı bir girişim yapılabiliyor.

Hızlı Yükselişler Göz Kamaştırıyor

Bilindiği üzere 2017 yılının başlarında Bitcoin 1000 dolar olarak yıla başlamıştı. Piyasadaki dalgalanmalar ve akıllı çözümlemeler ile değer bir anda aynı yıl içinde 20000 dolara kadar hızla yükselişe geçmişti. Her ne kadar gözleri kamaştıran ve başarılı bir sonuç olarak görülen yatırım kanalı olsa da öğrencilerin bu yatırıma bütçe ayırması için kredi çekmesi de tehlikeli sonuçlara sebep olabiliyor. Sonuçta piyasa şu aralar oldukça dalgalı bir süreçten geçiyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box