Olumlu Haberlere Rağmen Ripple Neden Yükselmiyor?

Olumlu Haberlere Rağmen Ripple Neden Yükselmiyor?

Son zamanlarda üst üste gelen bir çok olumlu habere karşı Ripple durağan seyrini koruyor. Ripple’nin yaptığını anlaşmaların içeriğine yazdığımız makaleden ulaşabilirsiniz.

Fakat herkesin kafasında, “bunca habere karşı XRP fiyatları neden artmıyor?” sorusu var. Ripple’nin bünyesinde bulunan xCurrent ve xRapid teknolojileri; bankaların dünyadaki şubeleri arasında Swift yerine Blockchain teknolojisini kullanarak çok daha hızlı transfer yapmasını sağlıyor. Fakat bu teknolojileri kullanan bankalar Ripple (XRP) kullanmak zorunda değiller. Hal böyle olunca bankalar Ripple’nin bu teknolojisini kullansa bile transferler için ya kendi coinlerini üretiyor ya da başka coinleri kullanıyor. Takibi unutmamak gerekir ki anlaşma yapan bankalar arasında XRP kullananlar da var.

Bir çok analizciye göre, bu durum gelen olumlu haberlere rağmen XRP fiyatlarının artmasının önünü kesiyor. Fakat Ripple ne kadar bankayla anlaşır ve değerli bir şirket haline gelirse, XRP fiyatlarının da o denli artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Olumlu Haberlere Rağmen Ripple Neden Yükselmiyor?

Ripple’nin Son Zamanlardaki Hareketleri

6 şubatta kripto paralar üzerinde yaşanan düşüşle beraber fiyatı 0.65 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ripple, piyasaların düzelmesi ile 1.15 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Fakat bu son 2 günlük düşüşte tekrar 1 dolar altını görerek şu anda 0.95 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Ayrıca Ripple 4 Ocak’ta yaptığı zirvesinde 3.70 dolar seviyelerini görmüştü.


En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir