Haberler

OneCoin Shut Down: Web Sitesi ABD Makamlarınca Kapatıldı!

ABD makamları ponzi şeması OneCoin ile ilgili bir süre önce harekete geçerken bugün web sitesinin ABD makamlarınca tamamı ile kapatıldığı açıklandı.

300 milyon dolardan fazla para toplayan ponzi şeması OneCoin ile ilgili ABD makamları harekete geçti. ABD’li yargıçlar web sitesinin (OneCoin.eu) kapanmasına karar verirken kurucuların ise 90 yıla kadar ceza alabilecekleri açıklandı. Bir süre önce 2 kurucu tarafından kurulduğu iddia edilen OneCoin daha sonralarda kendisine çok sayıda insanı çekmeyi başardı ve 300 milyon doların üzerinde dolandırıcılık girişimi olarak anılmaya başladı. ABD makamları olayların ardından hemen harekete geçerek yargı yolu ile işlemlere başladı ve olay öyle büyüdü ki ABD’li bazı yetkililer OneCoin hakkında bazı açıklamalar yapmak zorunda kaldılar.

Dünya çapında 4 milyar dolardan fazla dolandırıcılığa imza attığı ABD’li yetkililerce açıklanan OneCoin Sofya ofisi de kapatılmıştı. Bugün web sitesinin kapatılması ponzi şemalarına karşı ABD’nin çok etkili bir şekilde mücadele edeceğinin ön kanıtı oldu.

Washington başta olmak üzere ABD’li tüm yetkililer bu tür olaylara karşı çok hassas ve gerekli en ağır cezaların verilmesini istiyorlar. İsterse Çin merkezli olsun yine de ABD’li yetkililer bu konularda ülke, bölge dinlemeden müdahale edebiliyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu