BitcoinHaberler

Onu Unutmuş Olabilirsiniz: Bitcoin Kurucusu Satoshi Nakamoto En Son 10 Yıl Önce Bu Mesajı Paylaştı!

Bitcoin'in yaratıcısı Satoshi Nakamoto'dan en son haber 10 yıl önce alındı.

Bilindiği gibi Bitcoin, Satoshi Nakamoto kod isimli, kişi, kişiler veya bir kurum tarafından ortaya çıkarıldı. Şu ana kadar Bitcoin ile beraber kendini de kriptolayan ve kimliği asla belli olmayan Nakomoto, gizemini hala koruyor. Nakamoto’nun kimliğini bulmak için birçok kişi ve kurum ciddi çalışmalar yürütse de şu zamana kadar hiçbirinden sonuç alınamadı ya da basına yansıyan herhangi bir haber olmadı.

Peki Satoshi Nakomoto En Son Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Tarihler 13 Aralık 2010’u gösteriyordu. Bitcointalk forumunda aktif bir tartışmaya katılan Satoshi kod adlı Bitcoin’in yaratıcısı ağın DDoS (bir tür siber saldırı) saldırılarına karşı nasıl korunabileceği konusundaki tartışmalarda aktif rol aldı ve İngilizce bazı mesajlar paylaştı. Satoshi’nin paylaştığı İngilizce mesajlar iyi düzeyde bu dili bildiğini gösteriyordu.

@Satoshi kod adıyla mesajlarını paylaşan Bitcoin’in yaratıcısından o gün bugündür haber alınamıyor. Ancak tahminlere göre Satoshi aslında hâlâ yaşıyor ve ölmedi. Geçtiğimiz aylarda Satoshi’ye ait olduğu iddia edilen bazı kripto para cüzdanlarının hareket ettiği haberleri ortaya atılmış ve yaşadığına dair tahminler yeniden gündeme gelmişti.

İlgili Haber
2009 Yılında Üretilen Bitcoinler Harekete Geçti! Satoshi Nakamoto Gün Yüzüne Mi Çıkıyor?

Satoshi’nin bugün 20 milyar dolardan daha fazla servete sahip olduğu ve dünyanın en zengin isimlerinden bir tanesi olduğu belirtiliyor. Bitcoin öncesi gelir durumu bilinmiyor olsa da Bitcoin’den sonra zengin olduğu kesinleşen isim, şu zamana kadar asla kimliğini açık etmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu