NFT

OpenSea Büyük Tehlike Altında: Ünlü Güvenlik Uzmanı Uyardı Ancak OpenSea Dinlemiyor!

Dünyanın en büyük NFT alım satım platformlarından olan OpenSea, ünlü bir isme göre tehlike altında!

OpenSea, dünyanın en büyük NFT alım satım platformu olmayı başardı ve eleştirilecek çok yanı olsa da hacim konusunda bu birinciliğini sürdürmeyi başarıyor.

OpenSea‘nin geçtiğimiz tarihlerde güvenlik açıkları yaşadığı ve bazı açıkların “beyaz şapkalı hacker” olarak adlandırılan kişiler tarafından OpenSea’ye aktarıldığı belirtiliyor.

İlgili Haber
OpenSea'da Çok Büyük Vurgun: OpenSea Ekibinden Açıklama Geldi!

OpenSea’de Büyük Açık

Bu seferki durum ise biraz daha farklı. Daha önce milyonlarca dolarlık bir açığı OpenSea‘ye bildiren ve karşılığında sadece 10 ETH’lik bir ödül teklifi alan Mr. Ø, bunu kabul etse de teklifin çok düşük olduğunu aktarmıştı. Şimdi ise yeni ve “büyük” bir sorun bulduğunu belirten isim, OpenSea’nin tavrından şikayetçi.

Quantum.Tech güvenlik şirketinin yöneticilerinden olan anonim kullanıcı, bu açığı bildirmesi karşılığında OpenSea’den önce 10.000 dolarlık, daha sonra ise 25.000 dolarlık teklif aldı. OpenSea bu teklifin sadece KYC yapılması yani kimlik bilgilerinin paylaşılması karşılığında vereceğini belirtti.

Kullanıcının Twitter üzerinde paylaştığı ilk gönderiye yanıt veren OpenSea, ödül programını kendisine sunduklarını ancak cevap alamadıklarını aktardı.

Kullanıcı ise direkt olarak ekran görüntüleri ile anında cevap alındığını ancak ödülün beklenenden de düşük olduğunu belirtti. Kullanıcıya söz konusu açığı söylemesi için başka kişilerin ve anonim hesapların ulaştığı da belirtilmekte. Bazı kullanıcıların OpenSea’nin teklifinin 100 katını teklif ettiği de belirtiliyor.

OpenSea ise böyle bir risk altındayken gösterdiği az çaba nedeniyle Twitter’da şu an topa tutulmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu