NFT

OpenSea’da Çok Büyük Vurgun: OpenSea Ekibinden Açıklama Geldi!

Dünyanın en büyük NFT alım satım piyasalarından olan OpenSea, büyük bir oltalama saldırısı ile anılıyor.

Ethereum (ETH) ağının ve dünyanın en büyük NFT alım satım platformu olan OpenSea, çok ciddi bir saldırı ile anılıyor. PeckShield tarafından yapılan açıklamaya göre, platformun yerine kullanıcılar saldırıya uğradı ancak birçok kullanıcının ciddi kayıplar yaşaması bunun platform genelinde bir saldırı olarak anılmasına yol açtı.

İlgili Haber
Büyük NFT Platformu OpenSea'de Yazılım Açığı: Kullanıcı Cüzdanları Hacklenebilirdi

OpenSea, Saldırıya Uğradı

Olay ilk olarak 19 Şubat gecesinde anılmaya başlandı. OpenSea’nin saldırıya uğradığının rapor edildiği anlarda platformun CTO’su ise ETHDenver konferansında sahnede yer alıyordu. GT DOG isimli kullanıcı bunu ilk duyuranlardan oldu ve birçok NFT’nin çalındığı aktarıldı.

Aktarılan ilk bilgilere göre 32 kullanıcı bu durumdan etkilendi ve saldırgan direkt olarak mağdurların en değerli NFT’lerini kendi hesabına aktardı. OpenSea’nin yeni akıllı kontrat geliştirmesi sonrası bunun yaşanması sorunun OpenSea’de olduğunun düşünülmesine yol açsa da CEO konu hakkında farklı bir açıklama yaptı.

CEO Devin Finzer, bunun bir oltalama saldırısı olduğunu aktardı. Finzer tarafından aktarılan bilgilere göre kullanıcılara gelen çok gerçekçi bir e-posta, onları kandırmaya yetti ve linke tıklayanlar saldırgana tam yetki vermiş oldu.

Finzer, saldırının artık durduğunu aktarsa da kullanıcıların bilgilerinin nasıl ele geçirildiği veya böyle bir e-postanın nasıl gönderildiği gibi detaylar korku yaratmaya devam ediyor. PeckShield tarafından aktarılan bilgilere göre şimdilik 1,7 milyon dolarlık NFT çalındı.

Çalınan bütün NFT’ler ise aşağıdaki raporda görülebilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu