HaberlerNFT

Büyük NFT Platformu OpenSea’de Yazılım Açığı: Kullanıcı Cüzdanları Hacklenebilirdi

OpenSea'daki yazılım açığı kapatıldı mı?

Ethereum ağı şu an kesinlikle NFT sektörüne önderlik ediyor ve Ethereum ağı tabanlı geliştirilen NFT’ler, sektörün ticari hacminin büyük bir kısmını oluşturuyor.

Durum böyle olunca Ethereum ağının en popüler NFT alım satım platformu olan OpenSea de ciddi anlamda ilgi çekiyor. OpenSea’deki bir güvenlik açığı da tam olarak bu yüzden aslında kullanıcılar için büyük bir tehdit oluşturuyor.

OpenSea’de Büyük Açık

Araştırma şirketi Check Point Research (CPR) tarafından yayınlanan bilgilere göre ise uygulamanın kodlarında çok büyük bir güvenlik açığı vardı.

Kötü amaçlı kişilerin platformdaki bir güvenlik açığını kötüye kullanabileceğini ifade eden araştırmacılar, bunun söz konusu platformu kullanan kişilerin cüzdanlarının hacklenmesi ile bile sonuçlanabileceğinin altını çizdi.

OpenSea ise konu hakkında yaptığı açıklamada bu açığın herhangi bir kullanıcının cüzdanının hacklenmesi ile sonuçlandığı hiçbir örnek bulamadıklarını vurguladı. OpenSea buna rağmen konuyu tamamen yalanlamadı ve aslında böyle bir boşluk olduğunu kabullenmiş oldu.

OpenSea bu açığın daha önceki tarihlerde olduğunu ve 26 Eylül tarihinde açığın kontrol edildiğini vurguladı.

Buna rağmen durumun OpenSea tarafından bildirilmemesi ve bir güvenlik şirketi raporunda görülmesi, başka açıkların da oluşmuş olabileceğine dair endişe yaşatıyor.

NFT sektörü kesinlikle büyümeye devam ediyor ve Coinbase gibi kripto para borsaları da kendi NFT platformlarını kurmaya başladı. Bu da OpenSea gibi merkezsiz platformların hacminde düşüş yaşatabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu