binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizOpsiyon Verileri Belli Oldu: Boğalar Bitcoin'de Haziran İçin Bu Fiyata Odaklanıyor!

Opsiyon Verileri Belli Oldu: Boğalar Bitcoin’de Haziran İçin Bu Fiyata Odaklanıyor!

Opsiyon verilerine göre Bitcoin boğaları önümüzdeki yaz için ATH fiyatının da üzerinde bir noktaya odaklanıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Verilere göre Bitcoin (BTC) alım opsiyonları, Şubat ayının ay sonu vadesinden önce 50.000 doların üzerindeki kullanım (strike) fiyatlarında yoğunlaştı.

Bu yoğunlaşma, ABD’den yeni enflasyon verilerinin açıklandığı Salı gününde Bitcoin’in fiyatının bu eşiğin altına düşmesine rağmen gerçekleşti.

Deribit verilerine göre, 23 Şubat’taki ay sonu vade sonuna kadar 60.000 dolar, 65.000 dolar ve 75.000 dolarlık kullanım fiyatlarında açık Bitcoin alım opsiyonlarında kayda değer bir yoğunlaşma var.

Bitfinex’in Türev Ürünler Başkanı Jag Kooner, ikinci en yüksek açık pozisyona sahip kullanım fiyatının 60.000 dolar olduğunu belirtti. İşlem hacmi bakımından mevcut durumda en yüksek ikinci opsiyon sözleşmesi, 24 Haziran’da sona erecek olan 75.000 dolarlık kullanım fiyatına sahip Bitcoin alım opsiyonları olarak göze çarpıyor.

İlgili Haber  Ripple'dan (XRP) Kritik Yeni Hamle Geldi: ABD'deki Planlarını Genişletiyor

Piyasa 50.000 dolarlık kritik psikolojik seviyeyi aşmaya çalışırken, birçok uzun vadeli boğa yatırımcısı, mevcut Bitcoin fiyatlarından çok daha yüksek kullanım fiyatlarına sahip bu ucuz alım opsiyonlarını satın alıyor. Kooner, “Bu kullanım fiyatları, bir önceki döngünün üzerinde önemli zirveleri temsil ediyor” dedi.

Bitcoin alım opsiyonlarının 60.000 dolar ve üzerindeki kullanım fiyatlarında yoğunlaşması, piyasa katılımcılarının önemli bir kısmının Bitcoin fiyatının bir sonraki ay sonu vade tarihinden önce bu seviyenin üzerine çıkacağına dair özel bir ilgi ya da beklentiye sahip olduğunu gösteriyor.

Kooner ayrıca opsiyon piyasasının long tarafa doğru büyük ölçüde eğilimli olduğuna dikkat çekti. Bitcoin 48.000 doları aştığından beri, türev piyasasında giderek artan sayıda alım satım pozisyonu oluştu.

Mevcut genel açık pozisyon farkı 0,47 alım satım oranıyla alım yönünde eğilim gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail