Haberler

Ordular Kripto Paraları Kullanabilir Mi?

TSK, Amerikan Ordusu ve diğer ordularda kripto paraların kullanılıp kullanılmayacağı bir soru işareti.

Nexo

Dünyanın en büyük ordularından bir tanesi olan TSK ve ABD Ordusu gibi birçok silahlı kuvvetlerin kripto paraları kullanması mümkün mü? Uzmanlar son yıllarda gizli operasyonların sayısının geçmiş yıllara göre daha çok azaldığını belirtse de özellikle de orduların siber bölümlerinde kripto paraların kullanılıp kullanılmayacak olduğu konusu soru işareti.

TSK bünyesinde olup olmadığı bilinmeyen siber bölüm ABD, Çin ve Rusya ordusunda bulunuyor. TSK’nın siber gücünün ülke şartlarında olmadığı düşünülse de büyük ordular arasında yer alıyor olmasından dolayı gelecekte gizli operasyonların fonlanması ve beraberinde birçok konuda kripto paranın ordu güçleri içerisinde kullanılıp kullanılamayacak olduğu soru işareti yaratıyor.

ABD’nin özellikle gizli operasyonlar konusunda bu operasyonları fonlarken ödemeleri ne ile yaptığı, istihbarat bilgilerini satın alıp almadığı konusu yıllardır kamuoyunda merak konusu olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı