Haberler

Overstock’un Yeni CEO’su Açıklandı!

Kripto paralar ile ilgisi olduğu gündemde olan Overstock.com'a yeni CEO atandı.

Amerikan e-ticaret devi olarak tanınan ve kripto para birimleri ile ilgisi olduğu bilinen şirketin yeni bir değişim sürecine girdiği bilinen bir gerçekti. Eski CEO Patrick Byrne’nin istifasının ardından Ağustos 2019’dan bugüne kadar CEO olarak görev yapan Jonathan Johnson bugün şirketin kalıcı olarak bundan sonraki CEO’su oldu ve şirketin yönetim kurulu üyeleri bu haberi doğruladı. Şirketin geçtiğimiz günlerde eski CEO Byrne’nin elindeki %13 oranında hisselerinin bir anda hepsini güncel hisse senedi fiyatından satması 90 milyon dolar almasının arkasından şirketin hisse senedi değerinin %20 düşüş gösterdiği açıklanarak piyasada daha fazla değer kaybetmesini engellemek için yeni CEO’nun güvensizlik ortamını kırması gerektiği açıklanmıştı.

Jonathan Johnson bundan sonra 1 aydır devam ettiği geçici CEO görevine kalıcı olarak devam edip şirketin tüm sorunlarını giderebilecek eylemlerde bulunmak ve şirketin değerinin daha fazla artması için üst düzey yetkili olarak şirketin yöneticisi konumunda şirketi yönetecek.

Jonathan Johnson konu hakkında herhangi bir açıklama yapmazken, kısa süre içerisinde yeni CEO’nun belli olmasının hisse senetlerine olumlu bir etki oluşturması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu