Haberler

Özbekistan’da Jet Jızında Kararname: Kripto Paralar 1 Yıl Önce Yasaldı, Artık Değil!

Özbekistan'da devlet başkanı tarafından jet hızında yeni bir önemli kararname imzalandı.

Özbekistan gündeme 1 yıl önce kripto paralara özgürlük tanıması ile gelmiş ve insanların yasal olarak kripto para birimi alabileceğini açıklayan bir takım kararları herkese duyurmuştu. 1 yıl aradan sonra neler değişti bilinmez, aynı devlet yönetimi bugün jet hızında bir kararname yayınladı ve kripto paraların yasal statüsünü yasak statüye çevirdi.

Hükümetin 1 yıl içerisinde bu kadar çabuk karar değiştirmesi ise aslında kripto para birimleri konusunda devletlerin hızlı karar vermemesi ve tek bir kişinin kararı ile bu tür adımlar atılmaması gerektiğini gösteriyor.

ABD ve diğer ülkeler bugün için kripto para yasaları çıkarmıyor ise bu durum kötüye değil, bu tür değişimler görmek yerine görünen o ki iyiye işaret.

Özbekistan’da kripto para birimlerinden herhangi birisine sahip olmak artık yasak ancak eldeki kripto paraları istendiği zaman satmak mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu