Haberler

Pakistan 9 Kripto Firmasına Karşı Harekete Geçti

Pakistan'da 9 şirkete kripto para soruşturması.

Pakistan’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SECP), ülkedeki kripto para birimi yasağını engelleyen dokuz şirkete karşı yasal işlem yapmaya karar verdi.

Pakistan Maliye Bakanı Asad Umar geçenlerde ülkedeki 5.000 dijital para birimini etkileyen kripto para birimi ticaretini ve satışını yasallaştırmak için bir öneri yayınlamasına rağmen, yasak hala mevcut.

Pakistan regülatörü tarafından hedeflenen şirketler Gold Transmit Network Technology (Pvt) Ltd, Green Apple Super Market (Pvt) Ltd, Galaxy Typing Jobs (SMC-Pvt) Ltd, 3-A Alliance (Pvt) Ltd. Pak Memon Impex (Pvt) Ltd, Memon Corporation (Pvt) Ltd, Humanitas Meritus (SMC-Pvt) Ltd, IDG Enterprises (Pvt) Ltd, and Ayat Enterprises (SMC-Pvt) Ltd. olarak belirlendi.

Bazı şirketler, kamudan ve yasadışı olarak kiralanan arabalardan, evlerden ve elektronik cihazlardan yetkisiz mevduat toplamakla suçlanıyor, ancak bazıları “Pakistan’da kripto para birimleriyle uğraşıyor ve ponzi” diyor basın bülteni.

Bu tür bir SECP eylemi nadirdir ve bu daha önce pek fazla uygulanmamış olan bir karardır. Söz konusu şirketlerin yasal olarak bazı kısıtlamalar ile karşılaşması mümkün.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı