AltcoinHaberlerKripto Para

Pancake Swap Ve Cream Finance Hacklendi! Fonlar Güvende Mi?

BSC tabanlı DeFi protokollerinin web sitelerine saldırı düzenlendi.

BSC tabanlı DeFi protokolleri Pancake Swap ve Cream Finance twiterdan yaptıkları paylaşım ile web sitelerinin hacklendiğini duyurdu.

Son günlerde oldukça popüler olan bu projelerin web sitelerinin bilgisayar korsanları tarafından başka bir ara yüzle değiştirildiği ve siteye giriş yapmaya çalışan kullanıcıların kimlik bilgilerinin çalınmaya çalışıldığı bildirildi.

Yetkililer özel anahtarların hiçbir web sitesi ile paylaşılmaması ve sistem eski haline gelene kadar PancakeSwap ve Cream Finance web sitelerine girilmemesi konusunda uyardı.

Yapılan açıklamada web sitesinin DNS’lerinin ele geçirilmiş olma ihtimali üzerinde durulduğu belirtildi. Daha sonra gelen bir güncelleme ile DNS’lere yeniden erişim sağlandığı ancak riskin ortadan kalkmadığı vurgulandı.

Cream Finance tarafından yapılan duyuruda http://cream.finance ve http://app.cream.finance uzantılarının güvenliğinin kaybedildiği ve bu sitelerin kullanılmaması gerektiği belirtildi.

İçerdeki fonlarla ilgili de açıklama yapan yetkililer ” paranız sadece özel anahtarınızı ve tohum cümlenizi ele geçiren siteye girmeye çalışırsanız risk altındadır. Şimdilik siteye gitmeyin ve özel anahtarınızı veya tohum ifadenizi asla  paylaşmayın.” dedi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Binance CEO’su CZ, risk ortadan kalkana kadar web sitelerinin kullanılmaması konusunda yatırımcıları  uyardı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu