AltcoinHaberler

PancakeSwap Bünyesinde Büyük Değişim: Binance’in Yanıtı Bekleniyor

PancakeSwap'in başındaki isim değişti mi?

Kripto para sektörüne 2020 ve 2021 yıllarında damga vuran konulardan birisi kesinlikle merkezsiz finans oldu. Uniswap’in piyasaya giriş yapması ve UNI airdrop etkinliği ile alevlenen durum, birçok DeFi projesinin rekor kırması ile devam etti. 2021 yılında ise Ethereum’un DeFi altyapısına rakip birçok protokol ortaya çıktı.

Pancake Yönetimi Değişti

Binance kripto para borsası ile bağlantısı bulunan Binance Smart Chain tabanlı PancakeSwap da kesinlikle bunlardan birisi. Milyarlarca dolarlık hacme ulaşan ve Binance Smart Chain’i resmen omuzlayan PancakeSwap, Çin’in baskıcı tavırlarından kaçmayı başaramamış gibi gözüküyor. Çin, DeFi projeleri de dahil birçok kripto para projesine ve borsasına yönelik uyarılarda bulundu ve yaşanan güncel bir değişimin sebebinin de bu olduğu düşünülmekte.

Çin’in DeFi uzmanı olarak görülen Da Chengzi, yayınladığı bir gönderide PancakeSwap’in yönetiminde yer alan isimlerin değiştiğini vurguladı. Bu değişim hakkında detaylı bilgiler paylaşılmasa da Chengzi’nin sektördeki yeri, bunun doğru olduğunun düşünülmesini sağladı. Binance kripto para borsası henüz konu hakkında açıklamada bulunmasa da bunun anında fiyatı etkilediği görülüyor. CAKE, 24 saat içerisinde BTC karşısında %2 değer kaybetti. CAKE’in böyle bir değişim karşısında ise çok daha sert düşüş yaşaması beklenebilir. Binance cephesinden gelecek olumlu veya tatmin edici bir açıklama ise durumu değiştirebilir.

Uniswap ise ilginç bir şekilde son 24 saat içerisinde oldukça iyi bir performans sergileyerek yükselişine yükseliş kattı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu