HaberlerKripto Para

PayPal: Kripto Para Hizmetlerini Tüm Uygun Hesaplar İçin Açtık, Kullanabilirsiniz!

ABD'li ödemeler devi PayPal'dan kripto para açıklaması.

Piyasaya girişi ile birlikte çok sayıda şirketi korkutan ABD’li devasa ödemeler devi PayPal’ın kripto para türev borsası ve ödeme aracısı olarak hizmet sunacak olduğu açıklanmıştı. 2021 yılında diğer ülkeler için de hizmetlerini genişletmesi beklenen PayPal’ın şimdilik ABD’de kullanıcılara kripto para birimi satın alma ve satma hakkı tanımaya başladığı bugün açıklandı. Şirketten yapılan açıklamada, bugün itibariyle ABD merkezli olan tüm ABD lokasyonlu PayPal hesapları için uygun olan hesaplar kapsamında hizmetlere erişim izni verildiği açıklandı.

PayPal, sadece ABD’de olan ve uygun statüde olan hesaplar için kripto para birimi alma ve satma hizmetine erişim izni verdiklerini belirtirken, hesaplarında kripto para hizmetine erişemeyenler için de yeni güncellemeler yapmaya devam edeceklerini açıkladı.

Talep Patladı, Yeni Güncelleme Yapıldı

PayPal’dan yapılan açıklamada haftalık olarak 10 bin dolar olan kripto para birimi satın alma sınırının müşterilerden gelen ‘çok yoğun talepler’ sonrasında 20 bin olarak güncellenmesi kararı alındığı açıklandı. Çok sayıda Amerikan kullanıcı bankalardan bile daha güvenilir olduğuna inandığı PayPal’ın daha önce sicilinde kötü olayların yok denecek kadar az olması ve güvenilir olarak görmesinden dolayı Binance ve diğer kripto para borsalarına oranla PayPal’ı kullanmaya başlayacağını açıklamıştı.

Hem kolay arayüz, hem de kullanıcılara güven veriyor olması, uzun yıllardır lisanslı şirket olarak hizmet sunması PayPal’ı kripto para sektöründe bir numara yapacak sebepler olarak gösteriliyor.

Aylık şimdilik 80 bin dolara kadar kripto para birimi alımına izin veren PayPal’ın gelecek dönemde bu sınırı daha fazla arttırması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu