HaberlerKripto Para

PayPal Kripto Para Sektöründe İlerlemeye Devam Ediyor: Yeni Bir Hamle Daha Geldi!

Ödeme devi PayPal, son dönemde kripto para sektörüyle ilgili birbiri ardına yeni girişimler açıklamaya devam ediyor.

2020 yılından bu yana kripto para alım ve satım opsiyonu sunan bir ödeme şirketi olan PayPal, New York’ta sanal para birimi lisansını alan son kurum oldu.

PayPal, Geçici Kripto Para Lisansını Tam Lisansa Dönüştürdü

Stabilcoin dağıtıcısı Paxos ile ortaklık yoluyla New York’ta halihazırda kripto hizmetleri sunan şirket, müşterilerinin kripto para alıp satmasına izin vereceğini ilk açıkladığı Ekim 2020’den bu yana eyalette şartlı bir lisans ile çalışıyordu. Şirket şimdi şartlı lisansını başarılı bir şekilde tam lisansa dönüştürdü.

Popüler adıyla BitLicense olarak adlandırılan lisans için izin çıkarak New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), şimdiye kadar 20’den fazla şirkete lisans dağıttı. Kurum, bugün yaptığı açıklamasında Paypal’ın lisansının tam lisansa dönüştürüldüğünü doğruladı.

İlgili Haber
PayPal'dan Bitcoin ve Ethereum'a Destek! Kripto Kışı Hakkında Ne Düşünüyorlar?

NYDFS Müfettişi Adrienne Harris yaptığı açıklamada, kurumunun “New York’u sorumlu teknolojik yeniliklerin ve ileriye dönük düzenlemelerin merkezinde tutmaya kararlı olduğunu” söyledi:

“Koşullu sanal para birimi lisansı, işletmelerin lisanslı şirketler ile ortaklıklar yoluyla New York pazarına erişim imkanı bulmasını sağlar. Böylece, iyi regüle edilen New York piyasasında vatandaşlar, uygun tüketici korumalarına sahip olarak birçok sanal para birimi ürününe erişim sağlar.

PayPal’ın BitLicense lisansını almasıyla birlikte, koşullu lisans adımlarının artık kanıtlanmış bir mekanizma olduğu doğrulandı.”

PayPal Düzenleyici ve Müşteri Uyumluluğu Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrea Donkor, eposta yoluyla yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Kripto paralarda güvenli ve sorumlu inovasyonun geleceği, düzenleyiciler ve kripto endüstrisi arasında güçlü bir ortaklık gerektiriyor. NYDFS’nin liderliği, PayPal’ın müşterilerimize sorumlu bir şekilde daha fazla katılım ve erişim sağlamaya devam etmesini sağlamada kritik öneme sahip olmuştur.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu