BitcoinHaberler

PayPal’ın Kurucu Ortağı Peter Thiel’den Bitcoin İtirafı Geldi!

ABD yüksek enflasyonla karşı karşıya.

PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel, katıldığı bir konferansta, lider kripto para birimi Bitcoin’in yüksek fiyatının ABD ekonomisinin gerçek anlamda bir enflasyonla karşı karşıya olduğunun kanıtı olduğunu söyledi.

Bloomberg’in haberine göre, Bitcoin’deki fiyat artışlarının geçici olmadığını belirten ünlü milyarder, enflasyonun yükselmesine izin verdiği için ABD Merkez Bankası FED’i hedef aldı.

Milyarder Thiel, FED’in şimdiye kadar enflasyonu ciddiye almadığını ve sorunu çözmediğini ifade etti.  FED’in enflasyon sorununu dahi anlamadığını, hızla kötüleşen durumu görmezden gelmeyi tercih ederek FED’i hala para basmaya devam ettiğini belirtti.

Keşke Daha Çok Bitcoin Alsaydım!

Daha önce daha fazla Bitcoin almadığı için pişman olduğunu söyleyen Peter Thiel, Bitcoin’in şu anki seviyelerden de satın alınmaması gerektiğini vurguladı.

“Biliyorsunuz, 60.000 dolarlık Bitcoin, agresif bir şekilde satın alınması gerektiğinden emin değilim. Ama Bitcoin fiyatı bize kesinlikle bir kriz zamanında olduğumuzu söylüyor.”

Peter Thiel’den farklı düşünen FED başkanı Joreme Powell geçtiğimiz günlerde yüksek enflasyon göstergelerinin düşeceğini ancak bunun beklenenden daha uzun sürebileceğini söylemişti.

Powell, “Enflasyonu %2’ye geri döndürmek için araçlarımızı kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diyerek ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını vurguladı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu