Kripto HaberleriHaberlerPekin En Büyük Kripto Para Projesini Hedef Aldı Ve Yok Etti!

Pekin En Büyük Kripto Para Projesini Hedef Aldı Ve Yok Etti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Pekin’in attığı adımlar bölge ülkelerini rahatsız ederken, ülke vatandaşlarını da rahat etmeye başladı. Pekin’in sürekli kısıtlayıcı ve baskıcı adımlar atmasını eleştiren Çinliler, GXChain isimli ülkenin en büyük ve 600 milyon dolar değerin üzerinde bir değere sahip şirketin Çin polisince hedef alınarak bir anda herhangi bir gerekçe olmadan ”uydurma” gerekçeler ile kapatılmış olmasının ‘kabul edilemez’ olduğunu açıkladı. İddialara göre GXChain isimli proje kripto paraların değer kaybı sonrasında 600 milyon doların üzerinde olan piyasa hacmi 50 milyon dolara kadar düşüş gösterdi ve kripto para şirketinin değerinin düşmesi sonrasında bazı sorunlar yaşandı.

ICO’sunu oluşturan GXChain şirketinin bunun ardından Çinli polis yetkilisi isimlerin takibine girdiği ve bu takipten çıkamayarak bugünde kapatıldığı açıklandı. Henüz yerel Çin polisi ve Pekin’in bu konudaki ilgili kurumlarından bir basın açıklaması yapılmadı. Çin polisinin sözcüsü tarafından da basına GXChain ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadı ve yerel Çin medyasında konu bugün gündemin ilk maddesinde tartışma yarattı.

*Pekin’in kripto para şirketlerine baskı uyguladığı Bitmain’in de bundan mağdur olduğu iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları