HaberlerKripto Para

Pekin Bitcoin ve Kripto Paralar İle İlgili Yeni Uyarı Yayınladı!

Şangay Menkul Kıymetler Borsası bir uyarı daha yayınladı.

Şangay Menkul Kıymetler Borsası tarafından yapılan açıklamada ülkede Pekin yönetiminin kripto para birimleri konusunda vatandaşlarını sık sık uyardığı ve kripto para birimlerinden uzak durulması konusunda uyarılarda bulunmaya devam ettiğini açıkladı. Bitcoin ve altcoin yatırımları konusunda sürekli olarak olumsuz açıklamalar ile gündeme gelen Pekin’in bu konuda yaptığı açıklamalar sürekli baskılara dayanıyor.

Şangay Menkul Kıymetler Borsası ise bu konuda ülkenin önde gelen kurumlarının çok sayıda uyarılar yaptıklarına değinerek kripto paralar ile ilgili reklamlara dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulundu.

Açıklamalar kısa süre içerisinde ilgi görürken birçok Çinli yatırımcı ise son dönemde bu uyarıları daha fazla dikkate almaya başladı. Zira birçok kripto para kurucu ortağının sürekli kripto para satması Çin vatandaşlarınca dikkat edilmesi gereken bir konu.

Öte yandan Çin ve Bitcoin arasındaki bağın daha önce fiyata birçok kez yansıdığı biliniyor. Birkaç ay önce 7300 dolarda olan BTC, Çin’den gelen olumlu Blockchain haberlerden sonra 10.000 dolar seviyelerine kadar birkaç saat içerisinde yükselmişti.

Ancak sonrasında “Blockchain iyi ama kripto paralar kötü” şeklinde açıklamaları ile bu yaşanılan yükseliş yerini düşüşe bırakmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu