Kripto HaberleriHaberlerPentagon Yeni Kripto Para Denetleme Girişimini Duyurdu: Amaçları Ne?

Pentagon Yeni Kripto Para Denetleme Girişimini Duyurdu: Amaçları Ne?

Takip et

Washington Post tarafından yayınlanan bir habere göre, ABD Savunma Bakanlığı’nın merkezi olan Pentagon, çeşitli kripto para birimlerini incelemek ve ulusal güvenlik için ne tür tehditler oluşturabileceklerini belirlemek amacıyla yeni bir program başlattı.

Daha çok DARPA olarak bilinen ve internetin temelini oluşturan ilk teknolojiyi geliştiren Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı, bir yıl sürecek projeyi yürütmesi için kripto bilgi şirketi Inca Digital’i görevlendirdi.

Yeni Girişim, Pentagon’a Kripto Para Piyasalarının İç İşleyişine Dair Bilgi Sağlayacak

Şirket, özellikle yetkililerin dijital varlıkların yasadışı kullanımını engellemelerine yardımcı olmak amacıyla Pentagon’a kripto piyasalarının iç işleyişine dair ayrıntılı bir bakış açısı kazandıracak araçlar geliştirecek.

Kurumun program yöneticilerinden Mark Flood, The Washington Post’a verdiği röportajda, “Burada yürütülen program, kripto para evreninin ayrıntılı bir haritasını çıkarmayı içeriyor” dedi.

Kurum, yasadışı finansla mücadelenin yanı sıra, bu verileri detaylı bilgi toplamanın daha zor olduğu geleneksel finans piyasalarını şekillendiren dinamikleri anlamak için de kullanmayı hedefliyor.

İlgili Haber
Pentagon Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Hakkındaki Raporunu Yayınladı!

ABD Hazine Bakanlığı geçtiğimiz ay, Kuzey Koreli hackerların ve diğer suçluların çalıntı kripto paraları aklamasına yardımcı olan Tornado Cash’i hedef alan yazılım koduna yönelik ilk yaptırım kararını almıştı.

ABD Adalet Bakanlığı bu ay ayrıca, Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili soruşturma ve kovuşturmaları koordine etmek üzere 150 savcıdan oluşan ulusal bir ağ kuracağını duyurdu.

Sistemik finansal verileri araştıran eski bir Hazine yetkilisi olan Flood, “Finans sektörünün ileride modern savaşın bir parçası olabileceğini kabul etmemiz gerekiyor ve ABD finans sektörünü ve müttefiklerimizin finans sektörlerini güçlendirmek ve korumak için yapabileceğimiz her şey faydalı olacaktır” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları