Kripto HaberleriHaberlerPerakende Devi Walmart Bu Proje Üzerinden Metaverse'e Giriyor!

Perakende Devi Walmart Bu Proje Üzerinden Metaverse’e Giriyor!

Walmart Land ve Walmart Oyun Evreni kurulacak.

Takip et

ABD’nin en büyük perakende alışveriş şirketi Walmart iki yeni projesiyle Metaverse‘e giriş yaptı.

Dev şirket müşterilerine oyun platformu Roblox‘ta Walmart Land ve Walmart Oyun Evreni olması üzere iki yeni deneyim sunacak.

Walmart’ın online alışveriş, canlı yayın etkinlikleri ve mobilyalar için artırılmış gerçeklik gibi pek çok özelikle alışveriş deneyimini artırması bekleniyor.

Walmart’ın bu hamlesinde pandemi sonrası değişen kullanıcı alışkanlıklarının etkisi olduğu belirtildi.

İnsanlar pandemi sonrası dijital dünyayla etkileşimlerini artırırken, dev şirketlerde bu pastadan paylarına düşeni almak için yeni projeler geliştirmeye devam ediyor.

Bu konuda ilk testlerin Roblox üzerinde yapılması planlandı. Roblox çevrim için bir oyun platformu ve oyun oluşturma sistemidir.

Walmart pazarlama müdürü William White şu ifadeleri kullanı:

Roblox metaverse alanındaki ilk hamlelerimiz için bizim test alanımız olacak. Deneyimlerimizi daha çok 25 yaş altı gençler yani z kuşağı için geliştirmek istiyoruz. Bu konuda Roblox’tan bir şeyler öğrenmek istiyoruz.”

Walmart’ın Metaverse’e girişi sürpriz olmadı. Zira şirket bu yılın başlarında metaverse odaklı bazı ticari marka başvuruları yapmıştı. William White bu markalara ilişkin açıklama yapmayı reddetse de, şirketin metaverse’e yönelik çalışmalarının hızlandırdığı görülüyor.

Projeler arasında yer alan Walmart Land’de Ekim ayında sanal bir konser verilmesi planlanıyor. Konserde Madison Beer, Kane Brown ve Yungblud yer alacak.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Adam

Ahirette “dünyayı deneyimlerken en sevmediğin şey ne oldu?” diye sorarlarsa “İNSANLARIN APTALLIĞI” diyeceğim. Hava civa gelişmeler, Btc Ath. Daha ne olsun ulan’lar, Btc dip.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları