Haberler

Meksika Petrol Şirketi Hacklendi: 5 Milyon Dolarlık BTC İsteniyor!

Petróleos Mexicanos isimli Meksika'da devlete ait petrol şirketi siber saldırganlar tarafından bilinmeyen bir sebeple hacklendi.

Meksika’da yaşanan olaylar tüm dünyayı şaşkına çevirmişken bir yeni olay daha yaşandı. Devlet gücünün paramiliter çetelerin altında kaldığı iddialarının son dönemde sık sık paylaşıldığı ülkede uyuşturucu çetelerinin devletin güvenlik güçlerini bile ele geçirdiği iddiaları, bunun dışında devletin bir uyuşturucu çetesi liderinin oğlunu serbest bırakmasının adalet konusunda Meksika’yı inanılmaz bir güvensiz ortama soktuğu tartışmaları henüz sona ermiş değil. Başkan Donald Trump’ın sınıra duvar örme isteğinin son olayların ardından çok daha haklı olduğunu düşünen Amerikan vatandaşlarının sayısı hızla artarken bugün ABD’nin sınır komşusu Meksika’da yeni bir olay gündeme geldi.

Petróleos Mexicanos isimli devlete ait petrol şirketi çeşitli sebepler dolayısı ile hacklendi ve siber saldırganlar tam 565 Bitcoin yani 5 milyon dolar verilmeden saldırıları sonlandırmayacak olduklarını ve saldırılarının devam edecek olduğunu açıkladı. Bitcoin ile fidye talep eden saldırganların bu konuda başarılı olup olmayacağı ve sisteme ne kadar fazla zarar verebildikleri hakkında net bir yanıt yok. Bitcoin ile istenen fidyenin Meksika tarafından ödenip ödenmeyeceği ise belirsiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu